Utilizatorii care oferă abonament la conţinutul lor, o funcţie pe care o pot accesa prin fila ”Monetizare” din setări, vor primi toţi banii plătiţi de abonaţi, în afară de comisioanele impuse de Android şi iOS.
Twitter nu se va impune niciun comision în primele 12 luni.

Accelerare pe Autostrada Transilvania: Cum a devenit lotul Chiribiș-Biharia un șantier-model de eficiență operațională în 2026

Explozie pe piața imobiliară: În Cluj, apartamentele noi s-au scumpit cu aproape 70% în 5 ani. Cât a ajuns metrul pătrat util

Proiect Major: Drum de legătură între A3, Florești și Centura de Sud
”Asta înseamnă 70% pentru abonamentele pe iOS şi Android (care taxează 30%) şi ~ 92% pe web (ar putea fi mai bine, în funcţie de procesorul de plăţi)”, a spus Musk într-un tweet, adăugând că Twitter va ajuta şi la promovarea muncii creatorilor şi maximizarea câştigurilor.




Curierulnational.ro
Observatornews.ro
Povesteacasei.ro