”E ultima zi lucrătoare a anului şi suntem la Ministerul Energiei. E trecut de ora 21.30, dar echipa este aici”, afirmă, vineri seară, într-un video popstat pe Facebook, ministrul Energiei.
Burduja explică faptul că echipa lucrează pentru finalizarea unorproceduri extrem de importante: ”Finalizăm contractarea unor proiecte vitale pentru România. Înseamnă aproape 2.000 de MW de energie verde, parcuri solare şi eoliene, înseamnă mai mult decât centrala nucleară de la Cernavodă”.

Accelerare pe Autostrada Transilvania: Cum a devenit lotul Chiribiș-Biharia un șantier-model de eficiență operațională în 2026

Explozie pe piața imobiliară: În Cluj, apartamentele noi s-au scumpit cu aproape 70% în 5 ani. Cât a ajuns metrul pătrat util

Proiect Major: Drum de legătură între A3, Florești și Centura de Sud
Ministrul explică faptul că a vrut să arate oamenii care lucrează şi după program pentru că ”ţin la această ţară”.
”Am vrut să vi-i arăt pentru că, de prea multe ori, s-a spus că la stat se stă. Iată că la stat nu se stă () Ne-am apucat de această schemă acum şase luni de zile, era totul blocat, zero contracte semnate () Vreau să le mulţumesc şi tuturor beneficiarilor”, a mai transmis ministrul, explicând că vor exista şi alte şanse similare în anul 2024.




Curierulnational.ro
Observatornews.ro
Povesteacasei.ro