Ţara şi-a mărit puternic importurile de energie electrică şi a oprit exporturile după o serie de atacuri asupra sistemului său energetic, la sfârşitul lunii martie şi începutul lunii aprilie.
”Nu sunt planificate deficite de energie electrică sau asistenţă de urgenţă pentru ziua curentă”, a declarat ministerul într-un comunicat.

Accelerare pe Autostrada Transilvania: Cum a devenit lotul Chiribiș-Biharia un șantier-model de eficiență operațională în 2026

Explozie pe piața imobiliară: În Cluj, apartamentele noi s-au scumpit cu aproape 70% în 5 ani. Cât a ajuns metrul pătrat util

Proiect Major: Drum de legătură între A3, Florești și Centura de Sud
Ministerul a spus că aproximativ 139 de megawaţi oră (Mwh) ar putea fi exportaţi duminică, cu importuri de 8.430 Mwh.




Curierulnational.ro
Observatornews.ro
Povesteacasei.ro