Primăria Cluj-Napoca a reluat activitatea marți, însă angajații au descoperit că restricțiile de căldură vor continua pentru a economisi energie în semn de solidaritate cu măsurile similare luate la nivelul UE. În consecință, în clădirea centrală a Primăriei, pe Calea Moților, va fi încălzită între orele 6-12,30.

Ultimatum administrativ la Cluj: Proprietarii de terenuri, somați de Prefectură să elimine ambrozia sub amenințarea unor amenzi de până la 20.000 de lei

Pasul decisiv pentru Culoarul de Nord: Primăria Cluj-Napoca a lansat licitația de 83 de milioane de lei pentru pasajul subteran Oașului – Muncii

Schimbare importantă în transportul metropolitan: Linia M24 își modifică traseul pentru a asigura legătura directă cu noul mall URBANO Shopping & Living
Aceasta a generat nemulțumirea angajaților, mai ales că în această perioadă, când caloriferele se încălzesc, nu se menține căldura pentru tot programul de lucru. În plus, toate caloriferele electrice și aerotermele din birouri au fost strânse, iar telecomenzile aparatelor de aer condiționat au fost îndepărtate pentru a preveni încălzirea suplimentară a birourilor.




Curierulnational.ro
Observatornews.ro
Povesteacasei.ro